Przepisy na sernik są dostępne z podstawą ciasta lub bez

Przepisy na sernik są dostępne z podstawą ciasta lub bez

Następnie ciasto wkłada się z powrotem do piekarnika do dalszego pieczenia. Według Schradera pozwala to na dalsze przypieczenie wieczka ciasta bez wybrzuszania i pękania.

Aby ciasto nie stało się zbyt ciemne, zaleca się przykryć je papierem do pieczenia po około dwóch trzecich czasu pieczenia. "Idealnie jest również umieścić ciasto w piekarniku na drugiej szynie od dołu, a nie pośrodku"radzi Pfannebecker. Poza tym ciasto nie powinno być zbyt gorące, mówi Schrader – "temperatura 170 stopni jest świetna." Im wyższa temperatura, tym ciemniejsze i bardziej suche ciasto.

Unikaj różnic temperatur po pieczeniu

A po upieczeniu? Należy koniecznie unikać ekstremalnych różnic temperatur, dlatego nie należy przechodzić z gorącego piekarnika do zimnej kuchni. "Ciasto najlepiej ostygnąć w wyłączonym piekarniku z lekko uchylonymi drzwiczkami"mówi Pfannebecker. Zapobiega to również pęknięciom, ale także zapobiega zapadaniu się i spłaszczaniu ciasta.

Ciasto jest teraz gotowe do spożycia na stole, ale może nie być długie – bo jeśli jesteś zadowolony, można je zjeść z przyjemnością w mgnieniu oka. Jeśli są jakieś resztki, Schrader zaleca przechowywanie ich pod słoikiem w temperaturze pokojowej. Dzięki temu sernik pozostaje świeży i smaczny przez dzień lub dwa.

Schrader nie wierzy w przechowywanie tego typu wypieków w lodówce. "Temperatura w lodówce wciąga wilgoć do ciasta, dzięki czemu ciasto jest twardsze. W ten sposób traci się puszysty charakter sernika"on tłumaczy.

Lepszy przepis z dnem czy bez?

Receptury na sernik są dostępne z podstawą ciasta lub bez. "Jeśli chcesz zaoszczędzić czas i kalorie, po prostu zostaw dno"mówi Pfannebecker. Zaleca eksperymentowanie ze składnikami smakowymi mieszanki twarogowej: zamiast skórki z cytryny może to być również skórka z pomarańczy i / lub cynamon.

Gładki zamiast ziarnistego: jak zrobić idealny krem ​​maślany Ważna uwaga: typ 405 lub 550 – co oznaczają rodzaje mąki? Żelatyna zapewnia jędrność: przepis na ciasto serowo-kremowe z jagodami

"Rodzynki lub małe kawałki jabłka również mogą dodać kopa do mieszanki sernika", myśli Schrader. A dla wszystkich, którzy nie chcą rezygnować z pięknego żółtego sernika: przed pieczeniem posmaruj pokrywkę żółtkiem.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa-tmn

Bruksela (dpa / tmn) – Nawet podczas studiów w Londynie denerwowała go angielska monotonia białego chleba labber. Nawet w Belgii Georg Matthes nie mógł znaleźć żadnego chleba, który naprawdę zrzuciłby go ze stołka. Los Niemca mieszkającego za granicą.

Bardzo łatwe przygotowanie: Pieczona skórka – idealna do świątecznego menu Resztki pestycydów: Edeka i Marktkauf oddzwanianie do smarowania Powody wciąż niejasne: Rossmann odwołuje środki dezynfekujące Uwaga, plastikowe elementy: sieć drogerii dm odwołuje pierniki Sztuczka z dziadkiem do orzechów: rozbij mrożone orzechy gołą ręką

Ale korespondent Deutsche Welle na Europę nie chciał tego zaakceptować – i sam zaczął piec. Żadnych małych bułek, ale całe bochenki.

"Jeśli jesteś już u źródła w Brukseli, dlaczego nie skorzystać z wiedzy fachowej obejmującej całą UE"mówi Matthes w wywiadzie. Gdy "Bakerman" korzystał z podróży służbowych, studiował tutoriale, przebijał kolegów i posłów. Namawiał od nich tajne składniki, sztuczki i rodzinne przepisy – i udoskonalał je. Rezultatem był zbiór najlepszych przepisów na chleb z 28 krajów, podsumowany w książce "Piec chleb".

Zakwas żytni, zakwas pszenny, czasem z orkiszem, jęczmieniem, rodzynkami, kukurydzą, tuszem piwnym lub sepią, jako patyk, pita lub focaccia: ile czasu zajęło pieczenie w całej Europie?

Georg Matthes: Od pomysłu do gotowej książki – i worków mąki minęły dwa lata. Próbowałem nowych przepisów prawie w każdy weekend. Czasami więcej, czasami mniej skuteczne. W pewnym momencie usłyszałem jęki dzieci za moimi plecami: "O nie, znowu."

Który chleb najlepiej przyjęły Twoje dzieci?

Matthes: Moje dwie córki, 8 i 12 lat, uwielbiają holenderski chleb tygrysi. Jest to lekki chleb z mąki pszennej i obranych nasion konopi. Nie martw się: to nie jest chleb haszyszowy, jest neutralny pod względem THC. Wypiekane jest z ciastem niezagniatanym, czyli takim, które nie musi być wyrabiane, tylko zawijane.

Punktem kulminacyjnym jest skórka, którą tworzy pasta z mąki ryżowej i wylewa się na ciasto. Ponieważ mąka ryżowa się nie rozciąga, skórka pęka i wygląda trochę jak skóra tygrysa. Sztuczka z wypiekiem pochodzi z czasów kolonialnych Holendrów w Indonezji.

Aby chleb był soczysty w środku, używam emaliowanej pieczeni z gęsi z pokrywką. Przed włożeniem ciasta musi być naprawdę gorące. Piecze się przez 20 minut pod przykryciem i 20 minut bez przykrycia.

Który chleb był najtwardszym orzechem?https://yourpillstore.com/pl/opticren/

Matthes: Portugalski chleb kukurydziany przyprawił mnie o prawdziwy ból głowy. W rzeczywistości ciasto musi trzykrotnie wyrosnąć dwukrotnie. Ale na początku wszystko po prostu się rozpłynęło. Myślałem, cholera, co robię źle? To była polenta. Wziąłem normalną kaszę kukurydzianą, która jest gotowana tylko przez co najmniej pół godziny. Musisz użyć wstępnie ugotowanej polenty instant, która nie wszędzie jest dostępna.

Czy to belgijski chleb orkiszowy, francuska bagietka czy estoński chleb żytni – wiele pieczywa piecze się na parze, aby uzyskać chrupiącą skórkę i puszysty rdzeń. Jak to robisz w swojej domowej kuchence?

Matthes: Para powstaje, gdy oprócz blachy do pieczenia włożysz naczynie do pieczenia z wodą. Moja absolutna wskazówka to jednak użycie pięciu do dziesięciu kostek lodu zamiast wody. Oznacza to, że para jest rozprowadzana przez dłuższy czas.

Który chleb idzie najszybciej?

Matthes: Najszybszy chleb w Europie pochodzi z Irlandii. Irlandzki chleb sodowy to, że tak powiem, samochód wyścigowy – bez drożdży, bez zakwasu, bez czekania, bez wschodzenia. Magicznym słowem jest soda oczyszczona. Irlandczycy skopiowali to od Amerykanów, gdzie wszystko trzeba zrobić szybko. Pod hasłem: goście wkrótce przyjdą? Mamy jeszcze 20 minut.

Podzielone, a jednak jedno: czy cypryjski chleb palcowy trzyma razem żywicę gumową?

Matthes: Cypryjczycy rzeczywiście pieczą swój chleb z mastyksem. Żywica gumowa drzew pistacjowych jest przyprawą, której nie wolno spożywać zbyt dużo, najwyżej trzy zmiażdżone ziarna. Wmieszasz je do ciasta i od razu poczujesz zapach Cypru i Grecji.

Paluszki powstają poprzez podzielenie ciasta na długie paski. Są wyciskane w wilgotne nasiona sezamu i czarnuszki i układane na tacy w odległości jednego centymetra od siebie. Potem odpuszczasz kawałki. Po około godzinie odpoczynku luki się zamknęły.

Każdy, kto tak głęboko pogrążył się w kwestii chleba, z pewnością zna wszystkie sekrety?

Matthes: Na pewno nie. Ale biorę sobie do serca kilka podstawowych zasad, żebyś zawsze miał coś upieczonego.

Czy możesz rozdać pięć?

Matthes: Robiąc ciasto, zawsze zaczynaj od wody, a nie mąki – w przeciwnym razie wszystko przyklei się do dna.

Jeśli podano 300 mililitrów płynu, zawsze zaczynaj od 250 i sprawdź, czy to wystarczy. Ponieważ nigdy więcej nie złapiesz zbyt dużej ilości płynu.

Jednak w przypadku innych ilości wymagana jest dokładność. 10 gramów więcej lub mniej może zrobić dużą różnicę – pamiętaj więc, aby używać wagi cyfrowej!

Jeśli chodzi o czas fermentacji, nie należy niewolniczo trzymać się przepisu. Test palcem pomaga stwierdzić, czy ciasto wyrosło, jeśli chodzi o warkocze drożdżowe i tym podobne: Przed włożeniem chleba do piekarnika nakłuć ciasto palcem. Jeśli ukłucie zniknie po dwóch minutach, nadal musi zostać. Ale jeśli po pięciu minutach nadal tam jest, jest gotowy do wepchnięcia.

Jeśli jednak ciasto wyrosło zbyt długo, również masz problem. Wtedy powietrze ucieka, ciasto pęka i nie ma już siły w piekarniku. Tło: kwas mlekowy wytwarza gazy, które następnie pękają. Na koniec masz placek.

Jeśli chleb ma być chrupiący, zawsze przygotuj folię aluminiową! Chroni chleb, gdy próbuje przypalić się na wierzchu, ale nie jest jeszcze gotowy w środku.

Ambach (dpa / tmn) – Czy to ciasta, czy ciasta – niektóre wypieki bardziej przypominają małe dzieła sztuki. Nie tylko ze względu na ich kolorowy wygląd. Niebieski, żółty, zielony, pomarańczowy, czerwony: ciasto biszkoptowe, maślany itp. Można barwić na wiele odcieni.

Bardzo łatwe przygotowanie: Pieczona skórka – idealna do świątecznego menu Resztki pestycydów: Edeka i Marktkauf oddzwanianie do smarowania Powody wciąż niejasne: Rossmann odwołuje środki dezynfekujące Uwaga, plastikowe elementy: sieć drogerii dm odwołuje pierniki Sztuczka z dziadkiem do orzechów: rozbij mrożone orzechy gołą ręką

"Do barwienia lukier nadają się zarówno farby proszkowe, jak i płynne", mówi autorka książek do pieczenia Katharina Felbermeir z Ambach w Bawarii. Podstawowy przepis Felbermeir na lukier: Wymieszaj cukier puder z wodą lub sokiem z cytryny. Ważny: "Płyn dodawaj stopniowo", ona mówi.

Jeśli wylewka wymaga zabarwienia, płynny barwnik spożywczy może stać się zbyt rzadki w konsystencji. "W takim przypadku dodaj trochę cukru pudru", poleca Felbermeir.

Lukier do napisów lepiej nie jest zbyt cienki

Jej rada: Jeśli chcesz spryskać lukrem napis lub ornament lub dodać elementy dekoracyjne takie jak kwiaty czy figury, zadbaj o nieco gęstszą konsystencję – mieszając cukier puder z płynem w proporcji 200 gramów na 2 łyżki płynu.

Farby proszkowe są również idealne do pieczenia. "Zawierają barwniki lub składają się z tak zwanych pokarmów barwiących, to znaczy są naturalnymi barwnikami roślinnymi", wyjaśnia Katharina Kaiser z zakładu spożywczego RUF w Quakenbrück w Dolnej Saksonii.

Farby żelowe są łatwiejsze do dozowania

Farby żelowe są alternatywą dla proszku. "Dzięki nim kremy, glazury, śmietanki, nadzienia, fondant a także marcepan można barwić w naturalny sposób"- powiedział Kaiser. W przeciwieństwie do farb proszkowych, farby żelowe zwykle nie zawierają barwników, ale (naturalne) barwniki. "Są łatwe w dozowaniu i stabilne w pieczeniu"- powiedział Kaiser.

Dlatego nadają się szczególnie do barwienia ciasta. Na przykład w przypadku ciasta tęczowego kilka podstaw jest barwionych na różne kolory, układanych warstwami i wypełnianych kremem.

Pieczenie sprawia, że ​​kolor ciasta jest bardziej intensywny

Ważne przy barwieniu danego ciasta: używaj kolorów oszczędnie. "Pieczenie często wzmacnia np. Kolor ciasta", wyjaśnia Felbermeir. Jeśli chcesz pokolorować ciasto, nie dodawaj odpowiedniego koloru bezpośrednio do ciasta, ale wymieszaj go z płynnymi składnikami – takimi jak mleko – w dodatkowej misce, a następnie dodaj do ciasta.

"W ten sposób farba rozprowadzi się bardziej równomiernie po masie", mówi Felbermeir. Jeśli np. Maślanka ma wyglądać inaczej niż biała, należy najpierw w małej misce wymieszać kolor pudru z odrobiną gorącej wody, a następnie włożyć powstałą ciecz do kremu.

Nałóż kolor na kremówkę za pomocą wykałaczki

A co z białą fondantem? Można go również łatwo pokolorować. "Najlepsze są do tego farby żelowe", wyjaśnia Felbermeir. Odpowiedni ton nakłada się na środek kawałka pomady za pomocą wykałaczki. Następnie ugniataj kremówkę, aż kolor będzie równomiernie rozprowadzony.

Wypieki są również kolorowe dzięki Candy Melts. Takie produkty w postaci małych talarów składają się głównie z tłustej glazury i (naturalnych) barwników lub żywności barwiącej. Piekarze hobbystyczni topią cukierki w podwójnym bojlerze lub w kuchence mikrofalowej i używają ich jak kuwertury. Ze względu na łatwość porcjowania nadają się również do przykrywania ciastek. "Ale są też idealne do kolorowych muffinek czy babeczek", mówi Felbermeir.

Rozpuść cukierki w odstępach czasu

Podczas topienia Candy Melts obowiązuje zasada: regularnie mieszaj mieszaninę, aby się nie zbrylała. Decydując się na skorzystanie z kuchenki mikrofalowej nie należy jej zostawiać tam zbyt długo, w przeciwnym razie może się spalić. Idealnie jest pozwolić im topić się w stosunkowo niskich temperaturach w odstępach około 30 sekund. Wyjąć po 30 sekundach, wymieszać i, jeśli to konieczne, ponownie wstawić do kuchenki mikrofalowej na 30 sekund.

Jeśli okaże się, że mieszanina jest zbyt gęsta, możesz dodać trochę oleju kokosowego. "W rezultacie ciastka, muffinki czy babeczki uzyskują szczególnie błyszczącą powłokę", mówi Felbermeir.

Literatura:

"Księżniczka do pieczenia. Piec, dekoruj i gospodarz jak prawdziwa księżniczka", Katharina Felbermeir, BLV Buchverlag, 128 stron, 20 euro, ISBN-13: 9783835418509.

Teraz jest idealny czas na ponowne pieczenie. Ann-Kathrin i Christian von "Kuchnia się pali" wymyślił przepis na ciastka dla t-online, które oferują wyjątkowe doznania smakowe.

Przegląd

Składniki: Ciasteczka Orzechowe Przygotowanie Czekolada

Lubimy wypróbowywać nietypowe przepisy na ciastka. Głównie z regionu amerykańskiego, bo ciastka są tam praktycznie podstawowym pożywieniem. Więc raz natknęliśmy się na ten przepis i po kilku razach udoskonaliliśmy go dla siebie. Niezwykłe, ale bardzo smaczne.

Składniki: ciasteczka orzechowe

Do 30 plików cookie potrzebujesz:

Na pekan

150 g posiekanych orzechów pekan 1 łyżka masła (solonego)

Do brązowego masła

(function () {var dyCont = document.getElementById (‘nativendo-sidebar’); if (typeof T == U || T.RecAdInactive) {// usuń kontener dyCont.parentNode.removeChild (dyCont);}}) ( ); .toi-sh-breaker {pozycja: względna; szerokość: 920px; po lewej: -155px; wysokość: 275px; obramowanie: 1px solid #dcdcdc; border-width: 1px 0; wypełnienie: 12px 0 8px; margines: 32px 0; oba czyste; } .toi-sh-breaker: before {content: ‘DISPLAY’; pozycja: bezwzględna; góra: -8px; po prawej: 28px; tło: białe; kolor: # 000; rozmiar czcionki: 10px; wyświetlacz: blok inline; wypełnienie: 2px 10px; } .toi-sh-breaker .Tts {width: 300px;} .toi-sh-breaker # nativendo-sidebar {width: 300px; jasne: brak; float: left; margin-right: 10px;} .toi-sh-breaker > div: last-of-type {width: 300px;} 250 g masła (niesolone)

Na ciasteczka

300 g mąki (typ 405) 1 łyżeczka soli 1 łyżeczka cynamonu 1 łyżeczka sody oczyszczonej 200 g brązowego cukru 100 g białego cukru 2 łyżeczki ekstraktu waniliowego (alternatywnie aromatów) 2 łyżki bourbon whisky 2 jajka 250 g kropli ciemnej czekolady 30 orzechów pekan (jako dekoracja)

Ann-Kathrin i Christian uwielbiają soczyste steki i szybkie przepisy.